Yazı Üstü
Film/DiziInternet

Netflix yıllardır beklenen özelliğe kavuşuyor!

Yazı İçi 1

Son dönemde YouTube’da video izleyen birçok kişi standart oynatma hızı olan 1x yerine 1.25 veya 1.5’i kullandığını dile getiriyor. Bu sayede videolar daha hızlı oynatılıyor ve zamandan tasarruf sağlanmış oluyor. Günümüzün en popüler dizi ve film izleme platformu Netflix’te kullanıcılara içeriği daha hızlı izleme imkanı sunulmuyordu, ancak Netflix Android uygulaması için sevindirici haber geldi.

Yazı İçi 2

Netflix’in ürün inovasyon başkan yardımcısı Keela Robison, oynatma hızı kontrollerinin üyeler tarafından yıllardır yoğun bir şekilde talep edildiğini açıkladı. ABD Ulusal İşitme Engelliler Derneği ve Amerikan Ulusal Körler Federasyonu bu hamle için Netflix’e teşekkür etti.

Yazı İçi 3

Netflix oynatma hızı kontrolü önce Android’e geliyor!

Yazı İçi 4

Netfix Android uygulaması güncellendikten sonra videoları 0.5x, 0.75x, 1.25x ve 1.5x hızlarda izleyebiliyorsunuz. Şu anda tüm içerikler için tek bir hız belirleme imkanınız bulunmuyor, izleyeceğiniz her içerikte videonun oynatma hızını manuel olarak ayarlamanız gerekiyor.

Yazı İçi 5

Aslında bu özellik geçen yıl duyuruldu, ancak Netflix’in uzun geliştirme ve test süreci nedeniyle bu zamana kadar bekledi. Yakında iOS ve Web sürümlerine oynatma hızı kontrollerinin ekleneceği belirtilirken, TV uygulaması için böyle bir planın olmadığı vurgulanıyor. Güncellemenin yayılarak tüm cihazlara ulaşmasının biraz zaman alacağını hatırlatmak isteriz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu