Yazı Üstü
SEYAHAT

KDZ EREĞLİ’DE GEZİLİP GÖRÜLECEK YERLER

Yazı İçi 1

Yazı İçi 2

Kdz Ereğli 175.622 nüfusa sahip Zonguldak’ın bir ilçesidir.Yeşili ve mavisiyle büyük ün yapmış Kdz Ereğli gezilip görülmeye değerdir.Bu yazımda sizler için Kdz Ereğli’de gezilip görülecek yerleri sıraladım.

Yazı İçi 3

Yazı İçi 4

7) CEHENNEM AĞZI MAĞARALARI

Yazı İçi 5

İlçemizde bulunan Cehennem Ağzı mağarasının hikayesi şu şekildedir;

Bu mağara ölüler mağarası olarakta biliniyor.Buraya girenler ölüyormuş bu yüzden bu ismi aldığı söylenmektedir.Eğer yolunuz düşerse böyle gizemli bir mağaraya mutlaka uğrayın derim.6)KÖSEAĞZI

Köseağzı plajı denize girmek isteyenler veya kamp yapıp konaklamak isteyenler için mükemmel ötesi bir yer.Yeşilin ve mavinin buluştuğu bu yerde enfes fotoğraflar çekip ailenizle güzel vakit geçirebilirsiniz.


5)SEYİR TERASI

Seyir terasında hem piknik yapabilir hemde enfes manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.Kdz Ereğli’nin büyük bır kısmı görülen Seyir Terasını da gezilip görülecekler listesinize yazabilirsiniz

 

4)ALEMDAR GEMİSİ

İlçemizde bulunan bu gemi 1.Dünya savaşı yıllarında İstanbul işgal edilmişti.Birkaç vatansever subay İstanbul’dan bir gemi kaçırıp buraya getirir.Buraya saldıran Fransızlara yöre halkı karşılık verir.Böylece Alemdar gemisi Kdz Ereğli ile özdeşleşmiş olur.Daha sonra bu gemi müzeye dönüştürülüp bir çok eser sergilenmektedir.Eğer Kdz Ereğliye yolunuz düşerse Alemdar Gemisini gezip görmenizi tavsiye ederim.
3)EREĞLİ MÜZESİ

2 Yorum

  1. Pandemiden dolayı kalabalık tatil şehirlerine ve otellere gitmek istemedik ve uzun süredir merak ettiğimiz Karadeniz Bölgesinde bulunan Zonguldak ilinin Ereğli ilçesini gezmeye güzel yeşilliklerinde kamp kurmaya ve Ereğlinin tarihini tanımaya karar verdik. Bu fikrimizi gerçekleştirirken böyle bir siteye denk geldik ve son derece memnun kaldık. Herkese önerir başarılarınız devamını dilerim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu