Yazı Üstü
SEYAHATTeknoloji

Boom Supersonic Ses Hızını Aşan Uçağını Tanıttı !

 Boom Supersonic yeni yolcu uçağı ile gündemde dikkatleri üzerine çekmeyi başardı !

Yazı İçi 1

Yazı İçi 2
Senelerdir hayatımızda önemli bir yeri bulunan Uçaklar uzun yolculuklarımız vazgeçilmezleri arasında.
Kısa veya uzun yolculuklarımızı daha kısa sürede tamamlamak için ABD merkezli Boom Supersonıc firması uzun zamandır çalışmalarını sürdürmekteydi, ve görünene göre bu çalışmanın sonucunu pozitif olarak aldılar.
Overture, Havayolunun Çehresini Değiştirecek                                                                                        
Boom Supersonic firmasının tanıtımında ses hızını aşan yolcu uçağının 2 bin km/s hızın üzerine çıkabileceğine değinildi, ve bu da demek oluyor ki bu yolcu uçağı Atlas Okyanusu’nu sadece 3.5 saatte aşabilecek.Firmanın yaptığı açıklamaya göre ise yeni model 2029 yılında kullanılmaya başlanacak.

Boom Supersonic, yeni yolcu uçağını bazı simülasyon ve testler sonucu ortaya çıkardı. Ve Boom Supersonıc bu modeli ‘ekonomik, çevre dostu,sürdürülebilir süpersonik uçak’ olarak nitenldiriyor.

Yazı İçi 3
Overture, su üzerinde 2.092 km/s, kara üzerinde ise 1.239 km/s hıza ulaştığını söyleniyor, aynı zaman da kanatlarında bulunan dört güçlü motor; performans,maliyet ve gürültü açısından çok önemli bir katma değer katmaktadır.
Şirket, Overture’nin 65 ile 80 arasında yolcu kapasitesi olduğunu ve yeni yüksek hızlı uçaklarında ‘dünyanın ilk gürültü azaltma sistemini’ kullanacağını açıkladı.


 
Uçağın gövdesi performansı arttırmak amacıyla aerodinamik bir yapıya sahiptir. Overture, bildiğimiz metallerden; daha hafif, güçlü ve ısıya dayanıklı olarak daha kararlı karbon malzemelerden üretilecek, ayrıca yakıt olarak sürdürülebilir havacılık yakıtı kullanılacaktır.

Yazı İçi 4

Yazı İçi 5

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu