Yazı Üstü
Oyun-KonsolTeknoloji

Steam yeni özelliği ile oyuncuları sevindirdi

Yazı İçi 1
Oyun alınmak istendiğinde ilk akla gelen platform olmayı başaran Steam her geçen gün yeni bir özellik ile karşımızda. Uzun süre önce ücretsiz oyun dağıtan platformlar kervanına katılan Steam Topluluk Tavsiyeleri özelliğini duyurdu.

Steam Topluluk Tavsiyeleri özelliğini duyurdu!

Steam platformunun işlevselliğinin test etmek için oluşturulan Steam Labs, birinci yıl dönümünü yaşıyor. Bu kapsamda geçen yıl test edilmeye başlanan Topluluk Tavsiyeleri (Community Recommendation) özelliği aktif hale getirildi.

Yazı İçi 2

Topluluk Tavsiyeleriyle yaptığınız yorumlar ve puanlamalar herkesin görmesi için direkt olarak ana sayfanızda yer alacak. Bu sayede kullanıcıların daha efektif şekilde zevk aldıkları oyunlar hakkında görüş elde etmeleri, diğer kullanıcıları da yakın zamanda aldıkları yorumlar aracılığıyla teşvik ederek en iyi oyunları belirlemek hedefleniyor.

Yazı İçi 3

Topluluk Tavsiyeleri sayfasında sizleri bir filtre kutucuğu karşılıyor. Bu kutucuğa tıklayarak daha geniş bir panele erişebilecek ve bu sayede istediğiniz konuyla ilgili hangi tarihteki görüşleri inceleyeceğinize karar verebiliyorsunuz. Örneğin son bir haftada yazılan yorumlara dikkat ederken 10 bin saatten fazla oynayan bir kullanıcının görüşü size güven veriyorsa, filtreler aracılığıyla sadece bu yorumları okuyabileceksiniz.

Yazı İçi 4

Ancak bu kullanıcı yorumları meselesinin bir de can sıkıcı tarafı var. Bazı Steam kullanıcıların yorumları kullanarak trolleme yapması ve ilginç görüşler sunabilme ihtimali sistemin problem yaşama olasılığını artırabilir gibi duruyor.

Yazı İçi 5

Bu arada Valve, The Automated Show ve Deep Dive isimli projelerini de askıya aldı. Valve bu iki özelliğin oyuncular tarafından ilgi çekici bulunmadığını, bu yüzden daha fazla devam ettirmenin gereksiz olduğunu bildirdi.

Platform ayrıca denemesini yaptığı haber merkezi ile oyunlara dair mikro fragmanlar yayınlamayı hedefliyor. Bu sayede Steam uygulamasını daha ilgi çekici bir yer haline getirmeyi hedefleyen Valve, kullanıcılardan gelecek önerilere de açık olduğunu belirtti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu