Yazı Üstü
Film/Dizi

MUTLAKA İZLEMENİZ GEREKEN 7 HACKER KONULU FİLM

Yazı İçi 1

Birçoğumuzun hacker filmlerine ilgi duyduğunu bilmekteyiz.Özelliklede bu tatil sürecinde canı sıkılanlar ve izleyecek bir film bulamayanlar için 7 Hacker konulu filmleri sizler için bir araya topladık.İşte izlenmesi gereken o filmler;

Yazı İçi 2

İMdb puanı 6.3 olan TAKEDOWNen cok izlenen hacker filmeri araasında yer almaktadır.Yaşadığımız dönemde beyaz şapkalı olarak bilinen Mıtnıck’ın Fujıtsu,Motorola ve Nokıa gibi büyük şirketlerin ağlarına izinsiz giriş yapmasını konu almaktadır.

Yazı İçi 3

Bir sonraki filmimiz ise İMDb puanı 7.8 olan ZERO DAYS.ABD ve İsrail’in İran’ın nükleer tesislerini sabote etme amacıyla oluşturduğu stuxnet virüsünün dökümantasyon şeklinde incelendiği ufuk açıcı bir belgeseldir.

İMDb puanı 8.0 olan THE INTERNET OWN’S BOY da en cok izlenen hacker filmleri arasında.Internet dünyasına hakim birçok kişinin bildiği Reddıt’in kurucuları arasında yer alan ve genç yaşta hayatını kaybeden Aaron Swartz’ın hayat hikayesini anlatmaktadır.

Yazı İçi 4

Yazı İçi 5

İMDb puanı 8.0 olan THE IMITATION GAME  de en çok izlenenler arasında.2.dünya savaşında ,Nazi Almanyası tarafından gizli mesajları şifrelemek için tasarlanan Enıgma adındaki bir şifre makinesinin Alan Turıng ve ekibi tarafından çözülmesini konu almaktadır.

En çok izlenenler arasında İMDb puanı 8.0 olan CITIZENFOUR yer almaktadır.Belgesel ve biyografi türünün eşsiz eserleri arasında yer alan CITIZENFOUR, NSA VE CIA’da bir dönem çalışmış Amerikalı gazeteci Edward Snowden’ın hayatına ışık tutmaktadır.

En çok izlenen ve dünya genelinde büyük bir iz bırakan ve İMDb paunı oldukça yüksek ve 8.7 olan WHOAMI  yer almaktadır.Taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanan film Berlin’de yaşayan bir grup hacker’ın yaşamını konu almaktadır.

Hepimizin bildiği ve severek izlediği İMDb puanı da 8.7 olan MATRIX…Filmde Neo ismini kullanan bir hacker yani bilgisayar korsanı yer almaktadır.Film Neo’nun yaşadığı dünyanın adeta bir simülasyondan ibaret olduğunu belirmektedir.

Filmlerle ilgili görüşlerinizi bizlere bildirebilirsiniz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu