Yazı Üstü
Giyilebilir TeknolojiTeknoloji

Huawei Watch GT 2e – Öne Çıkan Özellikler

Yazı İçi 1

Giyilebilir teknolojiler çok kısa bir süre içerisinde standart aksesuarların yerini almayı başardı. Huawei’nin en popüler giyilebilir teknoloji ürünlerinden biri olan Huawei Watch GT 2e, uzun pil ömrü ve fonksiyonel özellikleriyle dikkat çekiyor.

Geçtiğimiz aylarda Huawei P40 ailesi ile beraber tanıtılan Watch GT 2e, kısaca Watch  GT 2’nin daha spor ve daha uygun fiyatlı versiyonu olarak geçiyor. Aslında cihazın içine baktığımızda ve fonksiyonlarını incelediğimizde Huawei Watch GT 2 ile arasında hiçbir fark olmadığını görüyoruz. Ama söz konusu tasarım dili olduğunda, Huawei Watch GT 2e daha spor görünümüyle dikkat çeken bir model.

Yazı İçi 2

Günümüzde çoğu insan klasik saatleri kullanmaya devam ediyor. Diğer taraftan yine birçok kişi akıllı saatlere geçerek, günlük programlarını, uyku takiplerini bu yetenekli cihazlar üzerinden yapmak istiyor. Huawei’nin akıllı saatleri hem tasarım çizgileri hem de uzun pil ömürleriyle bu geçiş için en uygun ürünler diyebiliriz.

Yazı İçi 3

Çünkü Huawei GT 2 veya GT 2e gibi modeller tasarım açısından klasik saatlerle büyük benzerlikler göstermelerine rağmen, fonksiyonel akıllı saatler olmayı da başarıyorlar. Ayrıca 14 günlük ortama pil ömrü sunulması, saatini 2 günde bir şarj etmek istemeyen klasik saat kullanıcılarını da cezbeden bir özellik.

Yazı İçi 4

Watch GT 2 satın almak istediğinizde 42 mm ve 46 mm olmak üzere iki farklı seçeneğe sahipsiniz. Watch GT 2e ise 46 mm’lik tek bir boyut seçeneğiniz var. Doğal olarak bu haliyle ince bilekli insanlar için hayli büyük bir akıllı saat. 43 gram ağırlığında olan saatin kasası,  1.39 inçlik OLED ekrana sahip. Kasa malzemesi olarak hem metal hem de plastik kullanıldığını görüyoruz. Saatin yan tarafında iki adet tuş bulunuyor. Bunlardan üst tarafta olan menüyü açarken, alt tarafta olan programlanabiliyor.

Yazı İçi 5

Huawei Watch GT 2e, tıpkı Watch GT 2 gibi Kirin A1 çipsetine sahip. Verimlilik odaklı bir işlemci olan Kirin A1, saat fonksiyonlarının çok fazla güç harcamadan yapılmasına olanak sağlıyor. Saatin içerisindeki 455 mAh batarya işlemcinin güç yönetimi sayesinde size iki haftaya kadar pil ömrü sunabiliyor. Ama elbette bu pil ömrüne ulaşmak için başta Hep Açık Ekran olmak üzere saatin belli özelliklerini devre dışı bırakmanız gerekiyor.

Ama doğal olarak saatin tüm fonksiyonlarını kullanmak isteyeceksiniz. Bu durumda tıpkı Huawei Watch GT 2’de olduğu gibi 7 ile 10 gün arasında değişen batarya ömrü sunuluyor.

Huawei GT 2e’nin içerisinde bulunan sensörler tüm sağlık verilerinizi başarılı bir şekilde okuyor ve saatin içerisine kaydediyor. Gerçekten de sporcu saati almak isteyenler için harika bir çözüm sunuyor. Huawei Sağlık uygulaması sayesinde antremanlarınızı takip edebilir, uyku düzeninizi ölçümleyebilir, kanınızdaki oksijen yoğunluğunu ölçebilir ve daha birçok farklı parametreden yararlanabilirsiniz.

Kirin A1 çipsetinin sağladığı avantajlar uzun pil ömrü ve antreman programlarıyla sınırlı değil. Bluetooth kulaklığınızı saate bağlayarak müzik dinleyebilir, aramalarınızı Watch GT 2 üzerinden cevaplayabilir, bildirimlerinizi telefonunuza dokunmadan kolayca takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu