Yazı Üstü
Akıllı Telefon

Google Pixel 4a özellikleri ve fiyatı ortaya çıktı

Yazı İçi 1

Google’ın uzun zamandır beklenen modeli Google Pixel 4için ortaya çıkan bilgilerde özellikleri ve fiyatı kendisini gösterdi. Pixel ailesinin yeni üyesi olarak kullanıcılarla buluşacak olan model, orta segment bir model olarak kendisini gösterecek.

Yazı İçi 2

Daha önceden de özellikleri hakkında bilgiler gelen modelin tanıtım tarihi de belli oldu. Google yeni modeli 3 Ağustos tarihinde tanıtacak. Ancak bu tanıtımdan önce modelin bütün detayları kendisini gösterdi.

Yazı İçi 3


Yazı İçi 4

Google Pixel 4a özellikleri

Yeni modelin tasarımına bakıldığında ekranın sol üst kısmında kamera deliğinin yer aldığı görülüyor. 144 mm x 69 mm x 8.2 mm boyutunda ve 143 gram ağırlığında olan modelde çentik bulunmamasının birçok kullanıcıyı memnun etmesi bekleniyor. Bununla birlikte modelde 5.81 inç büyüklüğünde, FHD+ HDR ve 19.5:19 oranında OLED ekran bulunuyor.

Yazı İçi 5

Google Pixel 4a özellikleri içinde işlemci olarak Snapdragon 730G kendisini gösteriyor. Bu işlemcinin özelliklerine baktığımızda 8 nm fabrikasyon süreci, 2.2 GHz hızında çalışabilen Kyro 470 çekirdekler karşılıyor. Ayrıca model 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanına sahip. Model iki farklı sürüm olarak 4G ve 5G destekli olarak kullanıcılarla buluşacak.Modelin kameraları incelendiğinde 12.2 Megapiksel f/1.7 diyafram genişliğinde tek arka kamera ile kullanıcılarla buluşacağı görülüyor. Bu kamera optik görsel sabitleyici özelliğe sahip. Video konusunda da 4K 30FPS ve 1080P 125 FPS kendisini gösteriyor. Ön tarafta ise 8 Megapiksel f/2.0 diyafram açıklığında selfie kamera bulunuyor.

Google Pixel 4a fiyatı

3.140 mAh batarya kapasitesi ile kullanıcılarla buluşacak olan model 349 dolar fiyat etiketine sahip olacak. 5G destekli sürüm ise 499 dolar ile satışa çıkacak.
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu